A A A K K K
для людей із порушенням зору
Бориспільська районна рада
Київська область

МИКОЛА КАСЬКІВ: «НАВЧАЛЬНИЙ РІК ЗАВЕРШИТЬСЯ, ЯК І ЗАПЛАНОВАНО, – 31 ТРАВНЯ»

Дата: 20.05.2020 18:29
Кількість переглядів: 2515

Пандемія коронавірусу, котра вже майже п’ять місяців лютує в усьому світі, внесла корективи в усі сфери людського життя. Через карантин закрилися розважальні центри, магазини, салони краси, а для більшості українців робота вдома стала чи не єдиною можливістю заробітку. На дистанційне навчання перейшли і заклади освіти, що, звичайно, стало своєрідною перевіркою, настільки галузь освіти готова до викликів сучасності.

Про освітній процес у школах району в умовах карантину, завершення навчального року та зовнішнє незалежне оцінювання наша розмова з начальником управління гуманітарного розвитку Бориспільської районної державної адміністрації Київської області  Миколою Каськівим.

– Миколо Ігоровичу, як вплинуло впровадження карантину на навчальний процес у школах району?

– Дистанційне навчання стало своєрідним випробуванням для директорів, вчителів, учнів, батьків, але всі перешкоди ми пройшли гідно. На початковому етапі нелегко було підтримати контакт між вчителем та учнем. Раніше діти, незважаючи на статус та  доходи сім’ї, приходили до класу й опинялися в рівних умовах, тож були відкриті до навчання. Сьогодні ж, коли кожен перебуває вдома, вчителю потрібно не просто навчити, виховати, а ще й зробити все, аби учень усвідомлював відповідальність і дотримувався графіка.

І все це стало можливим завдяки батькам, які постійно працювали зі своїми дітьми. Хочу особисто, від імені всіх вчителів та директорів шкіл подякувати їм за те, що доклали максимум зусиль, аби їх діти мали змогу дистанційно навчатися.

Незважаючи на складнощі, маємо позитивний результат: діти не розслабились, як буває під час канікул, а два місяці навчалися у звичному режимі, хоча в трохи інших умовах. Та на якості навчального процесу і рівні знань учнів це практично не позначилося.

– Що нині відбувається в школах, поки там немає учнів?

– Робота в школі триває відповідно до раніше затвердженого графіка, зокрема, наразі займаються благоустроєм території. Вчителі також можуть приходити до школи й проводити дистанційні уроки, якщо є така потреба.

Окрім того, дирекції шкіл вже давно підписали договори з підрядниками та вже на 70-80% завершено ремонтні роботи відповідно до вимог Нової української школи. Більше того, майже на 95% вже закуплено все необхідне обладнання. Наразі тривають дрібні косметичні ремонти, аби підготувати кабінети до нового навчального року.

Варто наголосити, що всі косметичні ремонти та підготовка класів до Нової української школи виконуються за рахунок коштів, виділених з районного бюджету.

– Нині триває набір дітей до першого класу. Як це відбувається в умовах карантину?

– Прийом документів до першого класу здійснюється в онлайн-режимі, та, незважаючи на це, батьки мають змогу поставити додаткові запитання адміністрації відповідної школи. На сьогодні маємо певну проблему із завантаженістю навчальних закладів – передбачених місць у таких великих селах, як Щасливе, Велика Олександрівка, Гора та Іванків, значно менше, ніж уже поданих заявок. Наразі опрацьовуємо механізм, аби не допустити навчання у дві зміни. Розглядаємо варіант, який нині запроваджено у Борисполі, де учні йдуть до тієї школи, яка територіально закріплена відповідно до місця проживання родини.

– Які рішення на рівні району прийнято щодо завершення навчального року 2019-2020?

– Навчальний рік завершиться, як і заплановано, – 31 травня, а починаючи з червня – підготовка до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Також обговорюємо питання дистанційного навчання у разі продовження пандемії. Зокрема, методичний кабінет має намір проаналізувати результати й досягнення не просто кожної школи, а кожного педагога, аби розробити відповідну систему дій в умовах дистанційної освіти.

Щодо свята останнього дзвоника та випускних вечорів, їх проведення заборонено.

– Як готуєтесь до ЗНО?

– Допоки достеменно не відомо, як проводитиметься ЗНО у нашому районі. Одна з умов – у класах має бути до 10-15 учнів з дотриманням усіх карантинних вимог (безпечна дистанція, наявність засобів індивідуального захисту тощо). Директори навчальних закладів району повинні найближчим часом надати пропозиції стосовно облаштування класів для проведення ЗНО, хто має таку можливість. Це питання для нас поки що нове, адже в останні два-три роки район не був задіяний в проведенні ЗНО – ми лише забезпечували підвезення учнів до навчальних закладів Борисполя.

– Чи розглядається нині питання відкриття дитячих садків у районі?

– Поки не буде відповідного рішення Кабінету міністрів України, питання поновлення роботи дитячих садочків залишається відкритим. Ми розглядаємо можливість створення так званих «робочих груп», в які ходитимуть діти тих батьків, які змушені їздити на роботу, попри карантин (медики, працівників стратегічних об’єктів тощо). Але й тут потрібне відповідне рішення Кабміну.

– Щороку виділяються кошти на санаторно-курортне оздоровлення дітей у літніх таборах. Яка ситуація щодо цього на сьогодні?

– В умовах нинішньої пандемії, коли ніхто не береться прогнозувати, коли вона завершиться чи хоча б піде на спад, відпочинок дітей у літніх таборах – під великим питанням. Гроші на цьогорічне оздоровлення передбачено в районному бюджеті, тож зараз усе залежить від рішень уряду та МОЗ.

Валентина МАКІЄНКО, «ТС»

IMG_6583


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування