ОЛЕКСАНДР ГУРІН: «КОЖНА КАЛОРІЯ БУДЕ ПІД КОНТРОЛЕМ»
З квітня контролює якість харчів у маркетах, штрафує бари за гучну музику і перевіряє будівельні норми управління Держпродспоживслужби в Бориспільському районі. Окрім того, новостворена служба дбає про те, аби дітей у школах і дитсадках не годували спредами, супами-харчо.
В. о. начальника управління Олександр Гурін запевняє: кожна калорія буде під контролем. За його словами, завдань у нової структури багато, і всі потрібно виконувати.
Більше про нові обов’язки, перевірки, штрафи та відділ «реанімації» у супермаркетах він розповів в інтерв’ю «ТС».
— Управління ветеринарної медицини таки реформували. Олександре Івановичу, розкажіть, будь ласка, що за структура – Держпродспоживслужба, які її повноваження?
— Управління Держпродспоживслужби в Бориспільському районі створено шляхом злиття двох служб – управління ветеринарної медицини та управління санітарно-епідеміологічної служби. Структура базується на вул. Польова, 26. У новому управлінні працює відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарії й відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.
— Які переваги дає «злиття»?
— Об’єднавши повноваження, наша служба може прослідкувати шлях харчового продукту від поля до столу. Це ми видаємо дозволи на внесення гербіцидів та проведення різних обробок, слідкуємо, що містить в собі зерно, куди воно йде, кому згодовується, які умови утримання тварин, що йдуть на забій. Таким чином у нас під контролем і сировина, і харчовий продукт. Обсяги великі, завдання серйозні, побачимо, що з цього вийде.
— Як реформа обійшлася з дільничними лікарнями у селах, вони працюють?
— Так, але штат значно скоротився. Нині у кожній лікарні по одному спеціалісту. Також скорочено провідних лікарів ветмедицини, які здійснювали контроль та нагляд за дотриманням ветеринарно-санітарних правил суб’єктів господарювання.
— Але ж кожна з них обслуговує по три-чотири села… Справляються?
— Одна з них 11 сіл обслуговує. Важко, звісно, але справляються. Окрім того, ми створили спеціальну бригаду, куди увійшли працівники управління та лабораторії, яка проводить щеплення. Працюємо разом. Завдання є, і їх треба виконувати.
— Як щодо перевірок якості продукції у великих маркетах? Уряд обмежив перевірки, і за цей час продукція відверто втратила в якості…
— Мораторій нині частково знято, і ми можемо проводити перевірки, якщо є скарги, а їх останнім часом вистачає. Розглядаємо всі звернення, а перевірки здійснюємо лише за умови, якщо випадок дійсно вартий уваги і не є анонімним.
— На що ж скаржаться бориспільці?
— Питання порушуються різні: законність і дотримання норм будівництва, реалізація продукції в торгових точках. Скаржились і на те, що в розважальних закладах парку культури і відпочинку голосно лунає музика. Ми тричі виїздили вночі, заміряли рівень шуму і виявили перевищення. Чесно кажучи, для мене це було незвично, адже за роки роботи у ветеринарії з таким не стикався.
— Які вжито заходи щодо шуму?
— Керівнику цих закладів вручено відповідний припис. З того часу на шум уже не скаржилися. Проте якщо люди звертатимуться, діятимемо жорсткіше. Це першого разу вони відбулися попередженням, друга скарга – це штраф, а третя – суд. Остання інстанція може навіть порушити питання про позбавлення цього закладу права на роботу.
— Чи скаржаться бориспільці на якість продукції у маркетах? Чи проводяться перевірки?
— Скарга була по супермаркету «Сільпо», але анонімна. На ТОВ «Billa» скаржилася одна людина, але питання було вирішено до перевірки. Адміністрація замінила продукт і повернула кошти. Більше звернень не отримували.
— Мораторій вводив уряд Яценюка, нині працює новий уряд. Чи планує Дежпродспоживслужба ініціювати відмову від мораторію?
— Європа, куди ми власне йдемо, контролю не відміняла. Питання тільки в його мірах. Якщо підприємець працює добросовісно і чесно, перевірки здійснюють раз на рік чи два. Виробники в ЄС дорожать своїм чесним ім’ям і ліцензією.
У нас ситуація кардинально інша. Після введення мораторію якість продукції не витримує критики. Частина підприємств не реєструється. Винаймають приміщення і щось виготовляють. Таку продукцію дедалі частіше виявляємо на ринках і у торгових мережах.
Якісні посвідчення – формальність. Кожен сам собі його виписує і вказує, наскільки добра його продукція, а що всередині – одному Богу відомо. Рішення про введення мораторію було неправильним. Свобода для виробника має полягати в нормальних умовах реалізації, в адекватних податкових ставках, а не у відміні контролю за якістю.
До слова, реалізатори сьогодні ні в чому не поступаються виробникам. Я сам нещодавно дізнався, що в одній із торгових мереж є відділ «реанімації», де «приводять до тями» продукти, термін придатності яких вичерпався…
— Дитяче харчування тепер теж ваша компетенція?
— Так, і це теж одне з найболючіших питань. Мені знадобився місяць, аби розібратися, скільки калорій має з’їсти дитина і в яких продуктах це має виражатися. Маю сказати, що у нас є заклади, які відповідально ставляться до цього. Там ні до меню, ні до кухні питань немає. Та якщо звернути увагу на рівень захворюваності, то він менший, ніж у тих закладах, де для дітей вигадують суп-харчо. Я й досі не можу зрозуміти, як у школі чи дитячому садочку можна готувати такі страви?
Можу запевнити, що далі такого безладу у харчуванні не існуватиме. Буде нормальне меню, нормальні підходи. Ініціюватимемо комісії, як у районі, так і в місті, щодо перевірок дитячого харчування. Із бюджету Борисполя виділяються кошти на харчування дітей, тож депутати мають право перевіряти, як і чим годують у школах і дитсадках. Будемо збирати наради, де до калорії розбиратимемо проблеми харчування.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)