A A A K K K
для людей із порушенням зору
Бориспільська районна рада
Київська область

ПОЛОЖЕННЯ про президію Бориспільської районної ради

Дата: 21.10.2021 17:42
Кількість переглядів: 230

Додаток

до рішення сесії районної ради

08 грудня 2020 року

№ 10 -01- VIІI

 

ПОЛОЖЕННЯ про президію Бориспільської районної ради

 

1. Загальні засади

1.1. Президія ради є консультативно – дорадчим органом при голові районної ради для вироблення узгоджених пропозицій і рекомендацій з основних питань діяльності районної ради, координації роботи постійних комісій, розгляду питань поточної роботи ради в період між сесіями.

1.2. Президія утворюється сесією ради і у своїй діяльності підзвітна раді. Пропозиції щодо кількісного і персонального складу президії, положення про неї вносяться головою ради і затверджуються радою.

1.3. До складу президії входять голова ради, його заступник, голови постійних комісій ради, уповноважені представники депутатських фракцій, голова райдержадміністрації якщо він є депутатом районної ради.

1.4. Очолює президію і головує на її засіданнях голова ради, а у разі його відсутності за його дорученням – заступник голови ради.

1.5. Президія діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією і законами України, та керується у своїй діяльності Конституцією і законами України, Указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями районної ради прийнятими у межах її компетенції та цим положенням.

 

2. Організація роботи президії

2.1. Роботу президії ради організовує голова ради.

2.2. Засідання президії скликаються головою ради ( а у разі його відсутності, за його дорученням – заступником голови ради ) у міру необхідності, але не рідше одного разу у квартал. Засідання є правомочним, якщо в ньому беруть участь не менше як дві третини від її загального складу .

2.3. Члени президії беруть участь у засіданнях президії особисто. У випадках відсутності з поважних причин голови постійної комісії за його дорученням у засіданнях президії бере участь з правом вирішального голосу заступник голови або секретар відповідної комісії.

2.4. Порядок денний засідання президії затверджується безпосередньо на засіданні президії.

2.5. У засіданнях президії за запрошенням можуть брати участь з правом дорадчого голосу інші депутати районної ради, голови сільських рад, голова районної державної адміністрації та його заступники, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних організацій та установ, об’єднань громадян.

Особи, запрошені на засідання з окремих питань, можуть виступати при їх обговоренні, вносити пропозиції, робити зауваження по суті обговорення питання, давати необхідні довідки. Після розгляду необхідного питання і прийняття рішення ці особи в подальшій роботі президії участі не беруть.

2.6 Президія районної ради здійснює такі основні повноваження:

 

- погодження пропозицій щодо скликання чергових і позачергових сесій, їх порядку денного, попередній розгляд матеріалів сесії, узгодження проектів рішень з найбільш важливих питань, що вносяться на розгляд ради;

- вироблення узгоджених пропозицій щодо перспективних і поточних питань діяльності ради та її органів;

- організацію та контроль за виконанням рішень ради, внесених депутатами пропозицій і зауважень, рішень у зв’язку із запитами депутатів, наказами виборців, зверненнями громадян, тощо;

- координацію діяльності постійних комісій у вивченні, попередньому розгляді і підготовці питань, що належать до відання ради;

- сприяння діяльності депутатських груп і фракцій, депутатів, забезпечення умов для здійснення ними своїх повноважень, попередній розгляд питань щодо організації виборів і відкликання виборцями депутатів районної ради;

- підготовку пропозицій щодо забезпечення взаємодії районної ради з райдержадміністрацією, радами інших рівнів, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян.

2.7 За підсумками розгляду питань президія приймає рішення, які мають рекомендаційний характер. Рішення приймаються простою більшістю голосів від загального складу президії. Рішення і протоколи засідань президії підписуються головою ради, а в разі його відсутності – заступником голови ради .

Рекомендації президії враховуються при прийнятті рішень районної ради та головою ради у своїх розпорядженнях.

2.8 Організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності президії здійснює виконавчий апарат районної ради.

 

 

Голова ради

Антон МОТРИЧ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Найкраща громада в Бориспільському районі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано