A A A K K K
для людей із порушенням зору
Бориспільська районна рада
Київська область

На Київщині достатня кількість вакцини, щоб зупинити кір

Дата: 29.01.2019 13:11
Кількість переглядів: 438

З початку 2019 року в Україні від кору померли п’ятеро людей, захворіли – 8,5 тисяч. Епідемію не оголошено, однак ситуація із захворюваністю в Київській області, як і по всій Україні, залишається досить непростою.

На Київщині, за статистичними даними, з початку року за медичною допомогою з підозрою на кір звернулося 297 осіб, з них 152 дітей та 145 дорослих. Госпіталізовано 220 осіб, з яких дітей до 17 років – 107. Лабораторно підтверджено захворювання на кір у 17 випадках, з них у 15 дітей. Приміром, вчора, 27 січня 2019 року, до Бориспільської центральної районної лікарні з підозрою на кір звернулося 6 жителів міста та 4 з різних сіл району.

В цілому ж протягом 2018 року на Київщині захворіло з підозрою на кір 1841 особа, з них дітей – 858 (46, 6 %). Отримало стаціонарне лікування – 1368 хворих, серед них 589 – це діти. Лабораторно підтверджено – 631 випадок, з них у дітей – 309. Зареєстровано 34 спалахи кору. Від ускладнень кору померла одна дитина.

Складна епідеміологічна ситуація з поширенням кору в Україні виникла не сьогодні і не вчора, а внаслідок антивакцинальної кампанії, яку розгортають протягом останніх 10 років.

Батьки, які не вакцинують дітей, без особливих на те причин, мають розуміти, що несуть загрозу як власним дітям, так і іншим членам суспільства. Адже єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – є вакцинація.

В багатьох країнах світу діти не можуть відвідувати школи та дошкільні навчальні заклади, якщо їм не зробили щеплення за календарем. Крім того, в Австралії сім’я може отримати соціальні виплати лише за умови, що дитина отримала усі планові вакцини.

Що важливо знати про кір?

Вірус кору (Morbillivirus) передається повітряно-крапельним шляхом, причому може жити в повітрі до двох годин після того, як у приміщенні його залишила хвора людина. За статистикою, якщо 10 людей, які не мають імунітету до кору, проконтактували із хворим, то щонайменше 9 з них будуть інфіковані.

Симптоми кору

Кір дуже легко сплутати зі звичайною респіраторною інфекцією, а висипку часто сприймають як прояв алергії. Хвороба має два періоди. Інкубаційний триває мінімум тиждень, симптоми ще не проявляються. У цей час відбувається «накопичення» вірусу в організмі. Далі – катаральний – проявляється сухий кашель, температура до 38-39°, кон’юнктивіт, склерит, світлобоязнь, нежить, може бути пронос та блювота.

Висип під час кору

Висип можна помітити на слизовій оболонці ясен, щік та губ ще до проявів висипів на тілі. На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип. Починається класично за вухами, потім обличчя, протягом кількох днів розповсюджується на тулуб та кінцівки. Кір характеризується тим, що після висипу на цих місцях залишається пігментація.

Тривалість хвороби

Хвороба з симптомами триває до 4 тижнів і більше. Людина вважається заразною в останні 24-48 годин інкубаційного періоду, тобто до появи висипу, а також 4 доби після його появи.

Ускладнення, які викликає кір

Захворювання на кір може може призвести до серйозних ускладнень – пневмонії, стенозуючого ларинготрахеобронхіту, енцефаліту (запалення мозку), ентероколіту (запалення товстої та тонкої кишок), міокардіту, а також до інвалідності та смерті.

Коли вакцинуватися?

В Україні згідно Календаря щеплень, першу вакцинацію від кору дитина отримує в 1 рік, після чого ревакцинацію повторюють у 6 років. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму, у разі хвороби – зменшують ризик тяжких ускладнень.

Якщо ви не впевнені, що маєте вакцину, можете перевірити наявність імунітети, здавши аналіз крові, який визначить титри igg проти вірусу кору. Коли антитіл не буде виявлено, це свідчитиме, що імунітет до хвороби відсутній, тому потрібно вакцинуватися. Вам слід ввести щонайменше одну дозу вакцини КПК, а для найкращого захисту – і другу дозу через місяць.

Наголошуємо, вакцин, необхідних для захисту смертельно-небезпечних інфекцій, в Київській області є в достатній кількості. Протягом 2018 року Київщина була забезпечена на 100% вакцинами для профілактики туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, гемофільної інфекції, вірусного гепатиту В.

Що стосується вакцини для профілактики кору, паротиту та краснухи, протягом 11 місяців було забезпечення на 75%, а вже у грудні отримано ще додатково 20 тис. 140 доз вакцини КПК, що забезпечує потребу на 98%.

Департамент охорони здоров’я Київської облдержадміністрації закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень (https://goo.gl/FG2opw), і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику – військові, учасники ООС, студенти, освітяни та медики.

Київська обласна державна адміністрація


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Найкраща громада в Бориспільському районі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано