A A A K K K
для людей із порушенням зору
Бориспільська районна рада
Київська область

В Україні впроваджують пілотний проект для хворих на мультирезистентний туберкульоз

Дата: 05.07.2017 11:19
Кількість переглядів: 695

Пілотний проект для хворих на мультирезистентний туберкульоз (МРТБ) з Київської, Миколаївської та Львівської областей відпрацьовуватиме надання пацієнт-орієнтованого пакету послуг на стаціонарному та амбулаторному етапах лікування. Проект виконується в рамках проекту Виклик туберкульозу (Challenge TB) за підтримки Агенції з міжнародного розвитку США USAID.«Впровадження проекту – важлива складова змін у системі охорони здоров`я. Відпрацювання стандартизованого підходу до всебічної, комплексної допомоги на часі, оскільки реформа передбачає зміни фокусу фінансування саме на пацієнта», – зазначила Оксана Сивак, заступник Міністра охорони здоров`я з питань європейської інтеграції.

У рамках проекту «Виклик туберкульозу» PATH супроводжуватиме 200 пацієнтів. Головна мета – ефективне лікування та виліковування пацієнтів.

Як зазначила Голова Представництва PATH в Україні, директор проекту «Виклик туберкульозу» Катерина Гамазіна, заплановано, що супроводжувати пацієнтів будуть як на стаціонарному, так і на амбулаторному етапах з жовтня 2017 до березня 2018 року.

На стаціонарному етапі буде складатись індивідуальний портрет кожного хворого та план надання послуг для покращення ефективності лікування. Спеціалісти проводитимуть оцінку потреб пацієнта та ризиків відриву від лікування. У межах проекту пацієнт отримуватиме повну інформацію про своє лікування, за потреби, надаватимуться юридичні послуги (оформлення паспортів, груп інвалідності).

Людина зможе обирати, де отримати послуги після виписки зі стаціонару. За 3 тижні до виписки зі стаціонару перелік потреб пацієнта оновлюватимуть та переглядатимуть план надання необхідних послуг. Під час проекту буде здійснюватись аналіз співвідношення витрат на затрачені послуги та їх результату (cost-benefit analysis). Так на практиці відпрацюють найвдаліші моделі надання послуг хворим з МРТБ для подальшого втілення їх в усій країні.

Уже триває підготовка учасників та партнерів проекту. Семінар «Надання комплексного пацієнт-орієнтованого пакету послуг хворим на мультирезистентний туберкульоз для покращення прихильності до лікування» дозволить отримати відгук про проект, зручність його впровадження, визначити терміни виконання та подальші дії. Протягом двох днів представників неурядових організацій та фтизіатрів із областей, де впроваджуватимуть проект, ознайомлять із деталями.

Старший технічний радник з питань туберкульозу Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Еріка Вайтек зауважила, що в Україні вже багато зроблено для зменшення тягаря туберкульозу, але не слід зупинятися і ще багато необхідно зробити.

На жаль, за поширеністю стійкого до основних протитуберкульозних препаратів туберкульозу Україна одна з перших у світі. У 2016 році було зареєстровано 8709 випадків МРТБ. Лікування такого ТБ триваліше і менш успішне в усьому світі. Швидкі темпи розповсюдження МРТБ в Україні є загрозою для сусідніх країн європейського регіону. Боротьба з ТБ – предмет міжнародних зобов’язань нашої країни в частині виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Із запропонованими моделями надання меддопомоги хворим на МРТБ можна ознайомитись за посиланням: https://goo.gl/Zg8fvD

Інформація Урядового порталу

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Найкраща громада в Бориспільському районі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано