Гнідинці поминали загиблих на фронтах
9 травня Гнідинська громада зібралась на головному сільському майдані, щоб відзначити День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.Поминали загиблих на фронтах і померлих у повоєнні роки односельців-учасників війни. Настоятель Свято-Миколаївського храму УПЦ КП отець Михаїл відправив літургію за безневинно убієнними. Хизування перемогою над фашистською Німеччиною не було, бо надто велику ціну за неї заплатили.
Підраховано, що загальні втрати Німеччини у тій найкривавішій війні склали трохи більше 6 млн.осіб. А загальні втрати тодішнього СРСР ще й через 72 роки достеменно не встановлені і за різними оцінками варіюються від 26 до 43,3 мільйонів осіб! Отака вона, перемога. Найбільшими ж серед "братніх" радянських народів були втрати українців - від 10 до 14 мільйонів. Серед них і майже 300 наших односельців. Активну участь в урочисто-жалобному дійстві біля меморіалу загиблим гнідинцям та воїнам 136-ї стрілецької дивізії взяли учні Гнідинської школи, сільський духовий оркестр та хор "Родина". Серед присутніх був і один (!) учасник Другої світової війни - Микола Купріянович Борисенко. Вічна пам'ять усім, хто поліг у боях за рідну землю!
Василь ГАЛАТЕНКО
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)