Бориспільська районна рада
Бориспільський район, Київська область

Перехід на літній час: коли Україна переводить годинники на літній час у 2019 році

Переглядів: 219

Незабаром відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки на одну годину вперед в Україні потрібно в останню неділю березня. Отже, в 2019 році не забудьте перейти на літній час у ніч з 30 на 31 березня о 3 годині ранку. Варто пам'ятати, що вже з цього дня графік руху транспорту діє відповідно до нового часу. А це означає, що спати ми будемо на годину менше. Переведення часу на літній - 2019 здійснюють згідно з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509. "Про порядок обчислення часу на території України".

Перехід пройде по всій країні, крім анексованого Криму та деяких районів Луганської та Донецької областей. На літній час разом з Україною перейдуть понад 70 країн світу Європи. Виняток становлять Ісландія, Росія і Білорусь. До речі, вперше переводити годинник запропонували в 1784 році. Це зробив посол США у Франції Бенджамін Франклін. Рішення було ухвалено з метою економії свічок. Винахід переходу саме на літній час приписують англійцю Вільяму Віллетту. В Україні годинник переводять з 1981 року.

Нагадаємо, в Україні вже пропонували скасувати перехід на літній час через стрес і негативний вплив на стан людини. В Європі не переходять на літній час лише Ісландія, Білорусь і Росія. На пострадянському просторі переводять стрілки годинника виключно в Україні та Молдові. Раніше у 2011 році в РФ було ухвалено рішення не переходити на зимовий час. А ось останньою країною, яка відмовилася від цього, стала Туреччина. 

Назад же перехід на зимовий час у 2019 році відбудеться о 4 ранку 27 жовтня. Час потрібно буде виставити на годину назад.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10491081-perehid-na-litniy-chas-koli-ukrajina-perevodit-godinniki-na-litniy-chas-v-2019-roci.html

« повернутися до списку новин